Pekný výhľad a tiež po lyžiarskom svahu... (Bicyklujeme - časť druhá)

Autor: Jakub Maňák | 13.1.2018 o 21:32 | (upravené 14.1.2018 o 20:46) Karma článku: 1,48 | Prečítané:  453x

Druhá trasa zo série, ktorú som sa rozhodol nazvať "Bicyklujeme". Mojim cieľom je ukázať začínajúcim, či menej skúseným cyklistom možnosti, kadiaľ jazdiť.

 

Máme tu druhú trasu. Dnes budeme jazdiť trošku viac po asfalte, no nie po žiadnych frekventovaných cestách, užijeme si prírodu.

Sme na Myjave, na našej základni. Začneme tým, že sa vydáme smerom na Brestovec, okolo nemocnice a Trnovcov.

Opúšťame Myjavu a prechádzame popod obrovský železničný most, keď pred nami sa už rysuje val brestoveckej priehrady, no my odbočujeme doľava smerom do obce Brestovec.

O Brestovci sa vraví, že je to nekonečná dedina, my ju teraz ideme takmer celú prejsť. Ideme po hlavnej ceste, no premávka tu nie je veľká a čím ďalej zachádzame do obce, tým je menšia. Prešli sme celú tú dlhočiznú obec. Na otočisku autobusov odbočujeme doprava a už nás to pomaly ťahá k lesu.

Je tu krásna nová cesta. Tá nás teraz tiahne do riadneho kopca, tak ideme na to. Už sme v lese, no nie nadlho, vychádzame pri domoch. Pokračujeme na vrch kopca, cesta nás stáča takmer o 180° a opäť má stúpavý profil.

Teraz už sme konečne definitívne na vrchu. Ideme si užiť to, čo sme si vyšliapali. Domy popri ceste sa po chvíli pominú a nám sa naskytol nádherný výhľad, akosi popri tom až zabúdame sledovať cestu. No zatiaľ nikam neodbočujeme čiže to až tak nevadí.

Opäť však vchádzame medzi domy a tu odbočujeme doprava a hneď na to doľava. A stále, stále ideme dolu kopcom.


Vyšli sme na Starej Myjave, tesne pod priehradou a vydáme sa smerom k nej. Tu si vychutnávame pohľady na zamrznutú priehradu.

Prejdeme popri brehu, okolo reštaurácie a po poľnej ceste(Aktuálne je to malá zasnežená cestička, keďže my sme sa na túto trasu vybrali v januári.) okolo detského tábora smerujeme k lyžiarskemu svahu.

Pohľady lyžiarov na dvoch chalanov na bicykloch, ktorí prechádzajú popod svah, kde oni lyžujú, sú na nezaplatenie(Áno, na túto trasu som si vzal kamaráta)! Teraz nás čaká náročná vec, musíme vytlačiť bicykle hore svahom. Myslím, že vyšliapať sa to ani nedá, no môžete skúsiť. V lete tlačenie bicyklov nie je problém, zapriete sa a idete. V zime treba dať pozor na lyžiarov, no tiež to nie je nič hrozné.

Nad svahom nás už čaká cestička na ktorej sa vydáme vpravo. Touto rozbitou asfaltkou pokračujeme ďalej po lese, míňame chatu Lipovčeky a vychádzame na Poriadí.

Pri cyklistickom odpočívadle, po tom ako sme vyšli z lesa odbočujeme doprava a dlho sa v tom poriadí neohrejeme, pretože opäť vchádzame do Starej Myjavy. 

Na najbližšej križovatke odbočujeme vľavo a zchádzame skvelým, dlhým kopcom.

Po tomto dlhom oddychu a nešliapaní odbočujeme na križovatke vpravo a o kúsok ďalej vľavo.

Teraz sa blížime k zadnej časti priehrady Brestovec a prechádzame okolo nej. Dostali sme sa opäť k železničnému mostu, ktorý som spomínal na začiatku a okolo Trnovcov a nemocnice sa opäť vrátime na Myjavu.

Dĺžka trasy: 23km

 

Mapa

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pri samovražde muža zadržaného pre Kuciaka preverujú aj cudzie zavinenie

Zverejnenie identikitu mladíka s jeho smrťou nemusí súvisieť, myslí si Lipšic.

DOMOV

Mladík zbil do krvi expriateľku. Dostal pokutu

Za zlomený nos dostal útočník len 1500 eur.

Autorská strana Michala Havrana

Páči sa ti na južnom Spiši, milá Lívia? (píše Michal Havran)

Je to možné, že sme niečo také dopustili?


Už ste čítali?